Letos se jarmark koná o víkendu od 7. do 9. června. Pro milovníky pouťového šílenství doba nepříznivá, protože těsně před výplatami. „Je to před výplatou. O týden později by to bylo daleko lepší a pamatuji léta, co to bývalo v půlce června," povzdechla si diskusi na webových stránkách města Irena Šaldová.

Ale, jde svým způsobem o tradici. Železnobrodský jarmark se totiž každý rok koná druhý víkend v červnu.

„V příštím roce se jarmark bude konat s ohledem na to, že 1. června vychází až na neděli, o víkendu 13. 15. června. Věřím, že je to schůdnější termín pro ty, pro které je den výplaty důležitý," sdělila Iva Chaloupková, vedoucí Informačního a kulturního střediska.

Železnobrodský jarmark je nejnavštěvovanější, nejmasovější akcí v Železném Brodě. Pokud člověk počítá, že v červnu na jarmark vyrazí, měl by zvážit v předstihu, kolik je ochoten utratit.

I letos nabízí Železnobrodský jarmark kromě atrakcí a prodejních stánků se vším možným i bohatý kulturní program. Ten startuje na Malém náměstí již v pátek podvečer.

Co vypíchnout? Třeba sobotní koncert Viléma Čoka s kapelou Bypass nebo nedělní festival s názvem Wlass Tatoo Hard Music Fest v Husově ulici.