Žlutý podklad s obrázky květin, zelenomodrá hlavička stránky. Tak v hrubém popisu vypadá nová internetová prezentace města Železný Brod.Alespoň dnes. „Motiv po stranách se bude měnit podle ročního období," přiblížil starosta Železného Brodu André Jakubička.

Zásadní je rozdělení prezentace na dvě základní části: Občan a Turista, kde každý nalezne informace, které jsou pro odpovídající sekci určeny.

„Staré stránky nevyhovovaly především graficky. Struktura nových stránek je jednoduchá a přehledná," sdělil Jakubička.

Kalendář akcí je sekce společná jak pro občany, tak pro turisty a nalezne se zde seznam kulturních, sportovních i společenských akcí, které se v regionu chystají. Tyto údaje jsou přejímány z datového skladu Libereckého kraje, filtrem na pravé straně je zobrazení omezeno pouze na železnobrodské akce, samozřejmě si ale mohou zájemci nechat zobrazit všechny akce v Libereckém kraji.

S novými webovými stránkami se spouští i nové diskuzní fórum. Uživatelé diskuzního fóra na původních stránkách města automaticky obdrželi e-mail se svými novými přihlašovacími údaji do nového diskuzního fóra. Původní fórum je přístupné na předešlých internetových stránkách na adrese http://data.zeleznybrod.cz v sekci Diskuzní fórum.

Stará verze webové prezentace města zůstává zpřístupněna na adrese http://data.zeleznybrod.cz.

„Přejeme si, aby používání nových stránek bylo pro všechny návštěvníky příjemné, aby zde našli vše, co potřebují, a těšíme se na spoustu vašich podnětů a návrhů k dalšímu vylepšení naší internetové prezentace," doplnil Jaroslav Dufek, webmaster železnobrodských stránek.

Webová prezentace byla realizována za podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu NISA z Operačního programu Přeshraniční spolupráce Česká republika Polská republika 2007-2013.

„Získali jsme kolem patnácti tisíc euro. Část šla na webové stránky, další na propagační materiály, které budeme mít v dohledné době fyzicky k dispozici," doplnil starosta Jakubička.