Celý život měl před sebou. Život ukončila travnatá plocha u jednoho z panelových domů ve Mšeně.

„Slyšela jsem jen takovou zvláštní ránu, jakoby dutou," popsala nájemnice jednoho z bytů v panelovém domě, odkud ráno z jedenáctého patra vypadl či skočil jedenáctiletý mladík. „Zběžně jsem toho chlapce znal, byl takový hodný, působil až křehce. Škoda mladého života. Ale za to může tahle agresivní doba," svěřil se s pocity asi padesátiletý muž.

Podle svědků se k bezvládnému tělu jako první dostala neznámá žena, která ihned začala s resuscitací. Další lidé zavolali záchranáře. „Bylo vidět, že ten chlapec je mrtvý. To prostě poznáte," vyprávěla starší žena bydlící v domě naproti. „Koukala jsem z okna, když už na něm pracovali záchranáři. Po nějaké době to vzdali," popsala další seniorka. „Mohu potvrdit, že resuscitace byla neúspěšná, lékař konstatoval smrt," sdělila Lenka Markovičová, mluvčí Záchranné zdravotnické služby Libereckého kraje.

Jablonecká policie převzala oznámení o případu pět minut před osmou hodinou ranní. „Zatím nevíme bližší podrobnosti, kriminalisté stále provádějí místní šetření," sdělila Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie.

Tělo mladíka na místě neštěstí leželo ještě kolem deváté hodiny, kriminalisté prováděli obvyklé vyšetřovací úkony. Měřili vzdálenosti, odebírali vzorky tkání či slin mrtvého mladíka.

Co se stalo? Skočil hoch úmyslně či se stala nehoda? To je v dalším šetření jabloneckých kriminalistů.

Kriminalisté v polovině září vyšetřovali i vraždu dvanáctileté dívky. K smrti ji ubodal otec. Policie čtyřiašedesáti­letého muže už obvinila. Za vraždu dítěte může jít do vězení na dvacet let, ale není vyloučen ani výjimečný trest.

Podle informací Jabloneckého deníku chlapce a jeho o čtyři roky staršího bratra hlídala babička. Ta má v těchto chvílích vypovídat na policii.