Stovky lidí navštívili v sobotu Parkhotel Smržovka, aby se připojily k třetímu ročníku Zumba maratonu, jehož celý výtěžek putuje do Domova Maxov a Domu pro seniory ve Smržovce.

A vytančilo se neuvěřitelných 73 336,- korun přesně. Šeky předali zástupcům Domova Maxov a Domova pro seniory Smržovka primátor Jablonce n. N. Petr Beitl, starosta Smržovky Marek Hotovec a herec Jiří Krytinář, který nešetřil slovy chvály. Do tance se s vervou pustili i kluci z Domova Maxov.

„Byl jsem mile překvapen, kolik při akci bylo vybráno finančních prostředků a nabyl jsem přesvědčení, že práce paní Zelinkové, kterou věnuje pro charitu není v této době, kdy jsou špatné mezilidské vztahy a vzájemné porozumění mezi lidmi, zbytečná a najdou se ještě sponzoři a dobří lidé, kterým není jedno, jak se žije babičkám a dědečkům v domovech důchodců a dětem v ústavech," vysekl pochvalu hlavní organizátorce Zumba maratonu.

Ta byla samozřejmě také spokojená. „Po skončení předchozích ročníků jsem si oddechla. Letos mi bylo líto, že maraton končí," sdělila Zelinková. Fotografie a jména sponzorů přinese Deník v příštích dnech.