Vytvořit co nejvíce realistický dort, takové bylo zadání pro soutěžící cukráře. Na přehlídce jejich výtvorů tak byl vidět gramofon, několik kabelek nebo aligátor. Nejlépe si se zadáním podle porotců poradily Timea Červeňová a Iveta Žigová ze školy v Ružomberoku. Další místa pak patřila děčínským cukrářům Ivetě Mikové a Natálii Strnadové, Sáře Polákové a Julii Tarabové a Monice Neugebauerové s Klárou Trousilovou.

Food festival. Ilustrační foto
Tipy na víkend: Zahájení turistické sezony, Bárta v Krásné Lípě nebo jarmark

Kuchaři pak měli vytvořit a naservírovat hamburger, k jehož tvorbě se někteří postavili inovativně. Porotu nejvíce zaujaly výtvory Štěpána Čermáka a Matěje Váni ze školy v pražském Braníku, druzí skončili Lucie Mauermanová a David Škola z Lomnice nad Popelkou a třetí se umístili domácí Kateřina Moudrá a Viktor Jeništa. Další pozice pak patřily soutěžícím z Mostu, Teplic a Žatce.

V kategorii číšníků si pak vedla nejlépe Lenka Chybová z pořádající Střední školy řemesel a služeb Děčín, druhá skončila Kateřina Perriová z SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb Most a třetí Adéla Čapková z SŠPHaS Litoměřice.

Mohlo by vás také zajímat: Soutěž mladých kadeřníků Děčínská vlna opět zaplnila Pivovar

Zdroj: Deník/Jitka Vepřovská