V Jablonci chybí skatepark již od roku 2019. Ten dosavadní byl uzavřený kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Na jeho obnovu byla zpracovaná studie, realizaci v dosavadním místě však bránil nesouhlas souseda. Statutární město se proto rozhodlo pro jiné řešení – vytvořit zcela nový volnočasový park a umístit jej v zahradě městského bazénu. Součástí nového areálu tak bude nejen zmíněný skatepark, ale i bikepark. A ten bude už letos.

Nový skatepark byl projektově připravovaný v místě toho původního, od roku 2019 uzavřeného skateparku v sousedství plaveckého bazénu na křižovatce ulic Sv. Čecha a Krátká. „Při projednávání projektu s dotčenými vlastníky sousedních nemovitostí jsme však opakovaně naráželi na kategorický nesouhlas se stavbou. Ten by pro povolovací proces znamenal značné zdržení a další odložení realizace žádaného a potřebného sportoviště na neurčito,“ přiblížil jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že právě toto byl důvod k úvaze o změně umístění. „Začali jsme zvažovat takové místo, které by minimalizovalo problémy s projednáním, vliv na obytné objekty a zároveň splňovalo nároky na dobrou dostupnost a nízkoprahovost,“ dodává Chuchlík.

Jilemnice. Obnova školy v Jilemnici získala v roce 2022 ocenění Památka roku
Liberecký kraj je průkopníkem ve vzniku společenství obcí

Jelikož se současně připravoval také nový bikepark a probíral se možný rozvoj plaveckého bazénu, vznikla idea zcela nového parku volnočasových aktivit, který využije část areálu bazénu. „Jeho osou by měla být existující pěšina mezi ulicemi U Přehrady a Pod Skalkou. V západní části areálu bude hliněný bikepark s pumptrackem, v jihovýchodní skatepark a společné zázemí. Severovýchodní část bude s ohledem na majetkoprávní vztahy zatím řešená jen v úrovni prostorového konceptu a bude umožňovat případné budoucí doplnění areálu o další příbuzné sportoviště,“ popsala Pavlína Müllerová z kanceláře architektury města (KAM) jabloneckého magistrátu.

Dobrou zprávou je, že ačkoliv skatepark se bude realizovat v roce 2025, bikepark bude už letos. Jeho studie musí být hotová do konce června, aby realizace mohla započít dle stanoveného harmonogramu 1. července.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se, jak v noci ze soboty na neděli demolovali most u Čtveřína 

Zdroj: rsd.cz