Městský plavecký bazén zaznamenal po uzavření toho libereckého vyšší návštěvnost. „Naše očekávání se naplnila, a to již v prvních dnech, kdy jsme zaznamenali asi pětiprocentní nárůst návštěvnosti. Lze očekávat, že se toto číslo zvýší, ovšem záleží i na faktoru počasí,“ přiblížil vedoucí plaveckého bazénu Radek Fišer.

Do Jablonce se plánuje i přesun činnosti sportovních oddílů. „V žádném případě rozsah sportovních aktivit či výuky plavání mateřských, středních i vysokých škol nebude redukován a neměl by omezit ani veřejnost,“ potvrdil Štěpán Matek, jednatel Sport Jablonec, s. r. o.

Můstek H 120 vlevo, vpravo takzvaný mamut. Snímek z roku 2022.
Harrachov plánuje velké projekty. Obnoví můstek pro mistrovství nebo parky

Jistou komplikací pro návštěvníky může být v květnu výměna skříněk za nové, jež budou vybaveny elektronickými zámky, které budou propojeny s novým odbavovacím systémem.

„Výměna nejprve přinese jistá omezení, nejpravděpodobnější variantou je, že se bazén od 15. do 25. května pro veřejnost uzavře a dojde ke kompletní výměně skříní jak v pánské, tak v dámské části. Provoz plaveckého oddílu ani školiček nebude omezen, neboť plavci mohou pro převlékání využívat třetí, menší šatnu,“ doplnil Fišer.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Smrtelné pasti pro motorkáře v Libereckém kraji, kde bourají nejčastěji 

Zdroj: Tým silniční bezpečnosti