Jablonecká Základní umělecká škola (ZUŠ) představila největší letošní celoškolní projekt Ve dvou se to lépe táhne, který připravila k Roku české hudby. Velký ohlas vystoupení v Městském divadle Jablonec nad Nisou láká i na reprízy, z nichž jedna se bude konat i v rámci celoletního festivalu Jablonecké tóny. Na Letní scéně jabloneckého Eurocentra předvedou představení Ve dvou se to lépe táhne žáci a pedagogové ZUŠ ve středu 29. května.


Autorské představení diváky provede různými historickými etapami české populární hudby 20. století. Inspirací bylo pět nejvýznamnějších autorských dvojic, které se nesmazatelně zapsaly do české hudební historie: Voskovec a Werich, Suchý a Šlitr, Svoboda a Štaidl, Horáček a Hapka, Svěrák a Uhlíř.

Cílem bylo propojení a spolupráce všech oborů Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou: literárně-dramatického, tanečního, hudebního i výtvarného. Není to však jen pásmo spojené oslími můstky, ale jde o inscenaci, v níž je každý obor svéprávnou a významotvornou složkou.

Diváci Jabloneckých tónů se mají na co těšit.

Mohlo by vás zajímat: Legendární hračka opět dobývá dětská srdce. Tatra 148 se rodí pod Ještědem 

Zdroj: Jiří Louda