V sobotu po obědě přijali policisté oznámení, pracovníky bezpečnostní služby, že u opuštěného zahradního domku v Příchovicích jsou zřejmě připravené věci k odcizení. A že pachatelé mohou být ještě na místě.

Operační důstojník na místo ihned vyslal harrachovské policisty a psovoda se služebním psem, který na místo vyjel deset minut po půl jedné. Psovod Josef Cabrnoch se rychle seznámil s aktuální situací a následně již vše nechal na svém čtyřnohém parťákovi Maxovi. „Max bez zaváhání vyhledal pachovou stopu, která ho nejprve dovedla k odhozeným odcizeným věcem a poté ji sledoval lesem, přes louku až do dalšího lesa, kde ve skalní rozsedlině označil dvě osoby,“ přiblížila mluvčí krajské policie Dagmar Sochorová. Jednalo se o 34letou ženu a 41letého muže, kteří se hned na místě k uvedenému vloupání přiznali a patnáct minut po třinácté hodině byli oba zadrženi.

Městská policie Jablonec nad Nisou. Ilustrační snímek.
Jablonečtí strážníci objevili zmatenou ženu. Pomohli ji domů

Policisté zjistili, že muž se ženou se večer před tím rozhodli v uvedené stodole na pozemku u rekreační chalupy přespat a po odstranění visacího zámku vnikli dovnitř. Ovšem ve stodole nenašli žádné přikrývky, a proto se pro ně vloupali do zahradního altánu. Když se probudili, tak se rozhodli ještě podívat do kůlny, zděného přístavku, který je napojen na rekreační chalupu.

Pak si před kůlnu vynosili různé nářadí, třeba motorovou pilu, okružní pily a další elektrické, ale i ruční nářadí za téměř 20 tisíc korun. Až pak si všimli zařízení, které v objektu zajišťovalo jeho elektronické zabezpečení, a dali se oba na útěk. Hned na to přijel pracovník bezpečnostní služby a okamžitě volal na linku 158.

Již v neděli komisař zahájil trestní stíhání muže i ženy jako obviněných ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež ve formě spolupachatelství a dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu. Poté byli oba obvinění propuštěni na svobodu. Nyní jim za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Mohlo by vás zajímat: Tramvaje po třech letech propojí Liberec a Jablonec, vyjedou na prvního máje 

Zdroj: Martin Wenzel/Boveraclub