Raftaři o víkendu bojovali nejen mezi sebou, s obtížnou tratí, ale především s drsným počasím. Na Tanvaldské Kamenici v podhůří Jizerských hor se uskutečnily první dva závody seriálu Českého poháru v raftingu 2024 v disciplíně sjezd kategorie R4.

Kromě raftařů závodili na trati mezi obcemi Plavy a Jesenný také závodníci ve sjezdu na divoké vodě. V tradičním termínu využívají sportovci navýšeného průtoku z vodní nádrže Josefův Důl. Letošní klimatické podmínky ztížily závodníkům už tak technicky náročnou trať ještě o něco víc. Sobotní ráno probudila sportovce chumelenice a aprílové počasí a teploty blízko nule vydržely po celý víkend.

Základní umělecká škola nastudovala unikátní představení, kde oživila díla legendárních hudebních dvojic.
Jablonecká ZUŠ spojuje umělecké obory. Představení oslaví české hudební legendy

„Pro český závodní rafting přinesl letošní ročník sjezdu na Kamenici zásadní novinku. Na horní trati z Plavů do Jesenného mohli letos poprvé startovat i nejmladší závodníci z kategorie juniorů do 19 let,“ přiblížila Lenka Bauerová za Svaz vodáků ČR. Podmínkou pro účast v závodě bylo dosažení věku 15 let.

„Raftové závody na Kamenici byly parádním vstupem do letošní sezóny. Nejvíce mě potěšily skvělé výkony juniorských posádek. Juniorky do 23 let dokázaly v neděli zvítězit i mezi ženami v dospělé kategorii. A výkony nejmladších závodníků do 19 let jsou obdivuhodné! Tu největší medaili si ale určitě zaslouží závodnice v nejmladší juniorské kategorii do 19 let, které se dokázaly statečně poprat s velmi náročnou a technickou tratí horní Kamenice,“ popsal ředitel závodu Libor Peška.

O pohár obce Plavy 2024

Vítězové jednotlivých kategorií sobotního závodu "O pohár obce Plavy":

R4 muži: PRSI Team Mladá Boleslav

R4 ženy: Kočičky Letohrad

R4 masters muži: PRSI veterán

R4 masters ženy: Kočičky Letohrad

R4 junioři do 23 let: TR HROM23

R4 juniorky do 23 let: RK Troja Juniorky

R4 junioři do 19 let: LETboys Letohrad

R4 juniorky do 19 let: KV Viking Juniorky

Seriál Českého poháru v raftingu 2024 se nyní přesouvá za hranice. O víkendu 26. – 28. dubna se totiž uskuteční sjezdové závody všech kategorií čtyř i šestičlenných posádek na krásné rakouské řece Salze.

Mohlo by vás zajímat: Profesionální hasiči v Libereckém kraji zvou na den otevřených dveří 

Zdroj: HZS LK