O následujícím víkendu 20. a 21. dubna proběhnou na řece Kamenici v podhůří Jizerských hor první letošní závody v raftingu. Na závodníky čekají hned dva závody seriálu Českého poháru v raftingu 2024 v disciplíně sjezd kategorie R4 a soutěž O pohár obce Plavy.

Na trati mezi obcemi Plavy a Jesenný se raftaři každoročně setkávají ve stejném termínu se závodníky ve sjezdu na divoké vodě. „Díky podpoře státního podniku Povodí Labe mají možnost využít navýšeného průtoku z vodní nádrže Josefův Důl a mohou si tak užít nádherný vodácký terén plný těžkých technických pasáží řeky Kamenice,“ sdělila mluvčí akce Jana Kalinová.

O víkendu hostila obec Plavy závodníky v raftingu a ve sjezdu na divoké vodě.
FOTO: Kamenicí teklo hodně vody. Řeku obsadili závodníci na raftech

Novinkou letošního ročníku je umožnění startu juniorským posádkám na stejné trati jako dospělým kategoriím. Podmínkou pro závodníky je dosažení věku 15 let. Mladší závodníci mohou využít veřejný závod, který pořadatelé naplánovali na sobotní odpoledne na spodní části řeky (z Jesenného), kde řeka není již tak divoká.

„Řeka Kamenice protéká krásným kaňonem, je to nádherná podívána pro diváky ze břehu a krásný zážitek pro všechny závodníky,“ popsal ředitel závodu Libor Peška. „Celá akce by nemohla proběhnout bez velké podpory a nadšení místních, hlavně obce Plavy a státního podniku Povodí Labe,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat: Na Malé Skále otevřeli řeku Jizeru. Otužilci předali vládu vodákům 

Zdroj: Radka Baloghová