Příčina požáru bytu v 9. patře panelového domu na Jiráskově nábřeží se zatím stále šetří, kriminalisté zatím pouze vyloučili úmyslné založení. Byt byl po rekonstrukci a měl všechny potřebné revize. V současnosti probíhají na domě sanační práce, které pro Bytový podnik města Železný Brod zajišťuje externí firma. Město poskytlo kontejner na odpad, činí tak zdarma ve všech podobných událostech na celém území ORP.

Město také bylo připraveno obyvatelům domu, postiženým požárem, poskytnout nouzové ubytování. Nakonec však o ně nikdo nepožádal. Nyní Bytový podnik řeší varianty prozatímního ubytování na delší dobu.

Dodávky elektrického proudu a plynu byly v domě plně obnoveny, výtah zprovozněn odbornou firmou. Další informace o opravách se rychle mění, s případnými dotazy se mají obyvatelé obracet na Bytový podnik. Odbor sociálních věcí MěÚ Železný Brod vyjednal s úřadem práce, že je možné zažádat o peněžitou dávku pro mimořádnou okamžitou pomoc. Úřad práce přislíbil pomoc i mimo své úřední hodiny.

„Město Železný Brod děkuje všem zasahujícím jednotkám profesionálních hasičů (ze stanice Tanvald, Jablonec nad Nisou a Semily), jednotkám dobrovolných hasičů (ze Železného Brodu, Líšného, Těpeří, Malé Skály a Koberov), Městské policii Železný Brod a Policii ČR, že díky jejich včasnému zásahu se zabránilo větším škodám na majetku, a především na zdraví osob. Děkuje také ředitelce Městské knihovny Železný Brod paní Barboře Vymazalové za poskytnutí zázemí v knihovně,“ stojí na webu města.

Vzpomínková akce u příležitosti 80. výročí seskoku paradesantní skupiny CLAY na Malé Skále.
V Malé Skále si vzpomněli na parašutisty a místního hrdinu Čestmíra Šikolu

K požáru došlo v pondělí 15. dubna v bytě v 9. patře panelového domu. Hasiči požár velmi rychle lokalizovali, použili k tomu vnitřní hydrantovou síť domu, jež byla plně funkční a pomohla tak zabránit mnohem většímu požáru. Ze zasažené budovy hasiči zachránili za pomoci vyváděcích masek pět osob, u dvou stačilo ošetření na místě a jednoho člověka posádka záchranné služby převezla na vyšetření do jablonecké nemocnice.

Mohlo by vás zajímat: Raftingový Český pohár v Jizerských horách. Závodníci čelili mrazu 

Zdroj: Kristýna a Tomáš Znamenáčkovi