Dne 5. srpna v odpoledních hodinách bylo hlídce MP Tanvald oznámeno z Finančního úřadu, že zahlédli z okna, jak romská mládež poškozuje telefonní zařízení, které se nachází proti vrátnici podniku SEBA. Na místo se dostavili strážníci a dle popisu svědků se na místě podařilo zajistit podezřelého. Vzhledem k rozsahu poškození telefonního zařízení byl podezřelý předán Policii ČR k dalšímu opatření.

MP Tanvald byla začátkem září zatím třikrát žádána prodejnou potravin o asistenci při chycení osob podezřelých z krádeže v prodejně.
V jednom případě se jednalo o osobu, která byla již v minulosti trestána za obdobný případ, a proto byla převezena na Policii ČR pro podezření z trestného činu. V dalším případě se jednalo o osobu nezletilou, která byla předána rodičům. V posledním případě byla uložena bloková pokuta ve výši pěti set korun.

Dne 9. září v odpoledních hodinách při obchůzce na Výšině hlídka zahlédla mladíka, který dle popisu odpovídal osobě, která byla v celostátním pátrání pro Policii ČR. Jelikož muž u sebe neměl doklad totožnosti a uváděl smyšlené jméno, byl předveden na policejní oddělení. Zde se skutečně zjistilo, že se jedná o hledaného.