O vzorky bižuterie za desetitisíce korun přitom přišel za bílého dne v centru Liberce.„Policisté zadrželi pětadvacetiletého muže z Jablonecka, který má kromě tohoto případu na svědomí ještě další majetkovou trestnou činnost," řekla Deníku policejní komisařka Jana Světlá.

Rozporuplné pocity z vyšetřování případu má ale samotný Martin Odvárka. „Už asi před měsícem jsem dostal vyrozumění, že se případ odkládá. Najednou jsem se po pár dnech dozvěděl, že policie zloděje zatkla a ten se ke všemu přiznal. Každopádně o jednoho gaunera v ulicích Liberce méně," popsal Odvárka. Z ukradeného zboží se mu zatím nevrátil ale jediný kus.

„S tím jsem se už smířil. Doufám, že jsem si už smůlu vybral a nic podobného se nebude opakovat," doplnil známý šperkař. Své zboží podle svých slov i nadále nechává na služebních cestách v automobilu. „Mám toho s sebou tolik, že na cestách nemám jinou možnost. Jen ukradená taška vážila 15 kilo," podotkl a naznačil, že od tohoto výtržníka mu nyní nebezpečí nehrozí.

„Muže policisté obvinil z trestného činu krádeže a poškození cizí věci a soudce vyhověl návrhu komisaře a uvalil na něj vazbu," doplnila Světlá.

Lapka šperky ukradl ze zaparkovaného Fordu Focus v Barvířské ulici v Liberci kolem desáté hodiny dopoledne, kdy je v centru města velmi rušno. „Zloděje při tom viděla svědkyně, která bohužel u sebe neměla mobil. Policii volala až z domova," řekl Martin Odvárka. I proto nyní obyvatelé domu, před kterým se krádež odehrála, zvažují montáž vlastního kamerového systému na dům.