Nelichotivou vizitku městu Smržovce, potažmo celé naší republice opět vystavili šikovní zloději.

Hned dva vozy zahraničních turistů – jeden z Německa a druhý ze Španělska – zmizely v noci z neděle na pondělí z přilehlého parkoviště u hotelu v Kostelní ulici.

Španělská osádka přijela vozem VW Transportér, německá VW Passatem.

Oba vozy zmizely  druhý den pobytu obou skupin zahraničních turistů ve Smržovce.

„Oba vozy z parkoviště zmizely v noci z neděle na pondělí. Škoda nebyla zanedbatelná, vyšplhala se k téměř jednomu a půl miliónu korun, a to i proto, že se v autech nacházely ještě další věci," přiblížila Vlasta Suchánková, mluvčí policie.

Španělská osádka, která přijela na Jablonecko za cykloturistikou a na cyklistické závody, měla v autě tři jízdní kola značky Ozonys a Rockman včetně náhradních díllů, přileb a bot.

Spolu s autem přišli také o další věci, které si ve voze nechali, a to o peníze, patero značkových bund, lékárničku, kosmetiku, dva chladící boxy a další věci, a v neposlední řadě také o čtyři cestovní pasy, licence na kola a doklady k vozu a přívěsu.

Podobně nepříjemný zážitek s odcizeným autem měli i němečtí turisté, kteří přijeli do Smržovky na dovolenou. „Spolu s autem přišli o navigaci, oblečení, videokameru, různé CD hry a herní konzole a troje brýle," vypočítala Vlasta Suchánková.

K oběma událostem došlo pouhý den poté, co obě osádky, nezávisle na sobě, přijeli do Smržovky a ubytovali se.

Případy se již od doby oznámení zabývají policisté z obvodního oddělení, kteří spolupracují s kriminalisty. „Ti v současné době provádějí veškerá potřebná šetření k objasnění obou případů krádeží vozidel. V tuto chvíli již zahájili úkony trestního řízení a věc prozatím kvalifikovali jako neoprávněné užívání cizí věci," upřesnila policejní mluvčí.