Čtyřlístek zlodějů z Liberecka ve věku pětadvacet, šestadvacet, pětatřicet a devětačtyřicet let se krádeží dopustil v období od konce srpna loňského roku do počátku letošního.

Poškozené společnosti způsobili zloději škodu ve výši přes sto tisíc korun. Odcizené věci končily ve sběrnách druhotných surovin.

„Způsob, jakým se muži do areálu firmy dostávali, byl pokaždé shodný. Do objektu vnikli dírou v plotě a následně se již v celém areálu volně pohybovali," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Majitele firmy během krádeží připravila čtveřice o podkopovou lžíci k bagru za pětačtyřicet tisíc korun a kovovou svahovací lžíci k bagru za padesát tisíc korun. Třetí krádež ale spáchali jen dva muži z uvedeného čtyřlístku zlodějů. Podílel se na ní pětadvacetiletý a devětačtyřicetiletý muž. Podle policie tato dvojice odcizila z areálu firmy stavební míchačku oranžové barvy v hodnotě tři tisíce korun. Jak policejní mluvčí upřesnila, zloději ji z areálu odtáhli a následně se vrátili pro další věci, kdy po rozbití vstupních dveří odcizili ze skladu železné dveře, nerezové plechy a další kovový materiál, jehož cena není dosud známa.

„Je velmi pravděpodobné, že celková škoda tak bude vyšší," doplnila Šrýtrová.