„Případ se stal v Liberci Ruprechticích a oběť mohla všemu předejít, kdyby využila nově zřízenou Senior linku Městské policie Liberec,“ uvedla mluvčí liberecké Městské policie Daniela Bušková.

Důchodkyně z Ruprechtic tuto možnost nevyužila a do bytu vpustila muže, který tvrdil, že brousí nůžky a nože a následně pak přišla o tři tisíce korun. Přitom se jednalo o typický případ, kdy se mohla obrátit na Senior linku, jejíž telefonní číslo je 488 578 188.

Žena strážníkům vše oznámila, až když byl domnělý brusič pryč z bytu. Městští policisté celý případ na místě předali Policii České republiky. Senior linka umožňuje občanům prověřit nezvaného návštěvníka přede dveřmi bytu. „Liberečtí strážníci jsou schopni ověřit si osobu, která se dožaduje vstupu do bytu pod záminkou, že je pracovník plynáren, elektráren či magistrátu,“ dodala Daniela Bušková.

Na mateřské firmě mohou si strážníci mohou ověřit jméno osoby a oprávněnost návštěvy a významně tak pomohou seniorům při rozhodování, zda nezvaného návštěvníka vpustit do bytu. V případě nesrovnalostí strážníci vyjedou na místo, kde osobně vše prověří.