Společně tak dva vozy odcizili. V prvním případě se jednalo o vozidlo značky Audi, které v té době bylo zaparkované v ulici Husova v Tanvaldě. Druhým odcizeným vozidlem byl Volkswagen, jehož majitel ho nechal zaparkované u jednoho z domů v Nové Vsi n. N.

Po krádeži těchto vozů do nich usedli a odjeli z Tanvaldu směrem do Desné, kde je spatřila spolu projíždět policejní hlídka a obě vozidla se ihned pokusila zastavit. „Ani jeden z řidičů na toto nereagoval a oba pokračovali v jízdě. Tanvaldským policistům se je podařilo zastavit až po jejich pronásledování, během kterého požádali o spolupráci své kolegy ze Smržovky a Harrachova.

Obě vozidla policisté nakonec zastavili v Desné několik desítek metrů od odbočky na Souš," popsala Dagmar Sochorová, mluvčí jablonecké policie. I přesto, že se oba muži pokusili z tohoto místa utéci, podařilo se policistům je oba zadržet.

K zadržení pachatelů došlo přibližně dvacet minut po krádežích obou vozidel. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obou obviněných do vazby. Mladšího obviněného soudce do vazby poslal a staršího propustil. Jeho trestní stíhání pokračuje na svobodě. Oběma nyní za spáchání uvedeného činu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, a to vzhledem k výši způsobené škody, která vznikla odcizením obou aut v celkové výši tři sta tisíc korun.