Policisté v Jablonci nad Nisou se snaží objasnit dvě loupežná přepadení, která se ve městě stala minulý čtvrtek. Muž ozbrojený pistolí se dopoledne pokusil vyloupit směnárnu v Poštovní ulici. O několik hodin později byla přepadena pobočka České pošty v jablonecké části Proseč nad Nisou.

„Obě loupeže má pravděpodobně na svědomí stejný pachatel,“ sdělila jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová. Pro jeho vypátrání žádají policisté o pomoc veřejnost.

Směnárna v Poštovní ulici v centru Jablonce byla přepadena v 9.40. Lupič s pistolí přišel k přepážce a chtěl peníze. Otvorem nad okénkem strkal igelitovou tašku, ve které si chtěl lup odnést. „Obsluha mu však peníze nevydala a muž bez pořízení odešel směrem k otočce tramvaje,“ uvedla Knopová.

Na poštu v Proseči, kde se loupež odehrála podle podobného scénáře, pachatel přišel kolem 14.20. Tentokrát však už byl úspěšný. „Po získání několika desítek tisíc korun muž odešel směrem k tramvajové zastávce, kde údajně v půl třetí nastoupil do tramvaje jedoucí směrem na Jablonec nad Nisou,“ popsala. Před loupeží na poště v Prosečské ulici se měl podezřelý delší čas pohybovat na autobusové zastávce směrem na Liberec.

Pachatelem byl v obou případech třiceti až čtyřicetiletý muž, vysoký mezi 180 a 185 centimetry. Na sobě měl světlou maskáčovou bundu, modré rifle, světlé sportovní boty a tmavou kšiltovku.

Jablonečtí policisté žádají svědky, kteří se nacházeli v místě loupeží a mohli by poskytnout informace k jejich objasnění, aby se s nimi spojili na lince 158. Pachateli či pachatelům hrozí v případě dopadení pobyt až deset let ve vězení.

Podle severočeské regionální ředitelky České pošty nebyla prosečská pobočka cílem poprvé. "Před jeden a půl rokem a opět letos v lednu," uvedla Olga Syková. Pobočku proto z provozních důvodů uzavřeli. Nejméně do konce května.