„Pracovnice Městského úřadu Frýdlant upozornila strážníky, že mají v lese umístěnou fotopast, která jim on-line posílá fotografie a která v současnosti zachytila několika snímky vozidlo červené barvy, zaparkované u okraje lesa, do kterého nějaká osoba nakládá blíže nespecifikované dřevo z lesa, jež je v majetku Města Frýdlant," popsal situaci vedoucí odboru prevence kriminality městské policie Petr Mládek. Na místo okamžitě vyrazila hlídka městské policie, která ohlášený červený automobil skutečně našla.

Čtyřiašedesátiletá majitelka vozidla zrovna nakládala dříví a to i přesto, že neměla povolení. „Strážníci ženu upozornili na nutnost mít od Městského úřadu Frýdlant písemné povolení na sběr suchého dřeva. Dotyčná přestala se sběrem dřeva a přislíbila, že si nejdříve zajistí povolení," doplnil Petr Mládek.

Fotopasti si v současné době chválí i Správa železniční dopravní cesty. Ta je líčí především na zloděje kovů, kteří jsou na drahách jako doma. Od července by měla čtveřice fotopastí dohlížet i na chatařské oblasti, areály sezónních sportů a vyklizené objekty v Liberci.