Bizarní automobilovou nehodu, na jejímž konci je mrtvý člověk, řeší policie v Turnově. Kolem půl druhé ráno z úterý na středu 15. října byl na operační středisko hasičů nahlášen havarovaný hořící vůz značky Ford Probe, který leží na železniční trati nedaleko čerpací stanice v části Valdštejnsko u Turnova. Po zastavení provozu na dráze a uhašení vraku čekalo na hasiče hrůzné překvapení: zavazadlový prostor vozu ukrýval ohořelou mrtvolu. Kvůli vyšetřování nehody byl až do ranní osmé hodiny zastaven železniční provoz na trati Turnov – Jičín.

Případu se ještě v noci ujali kriminalisté, kteří řeší, jak se mrtvola do kufru vozu mohla dostat. Vyšetřovacích verzí je hned několik, včetně té, že mrtvola byla do vozu pouze nastrčena a v době požáru již byla po smrti.

Policistům se podařilo zjistit, že vůz ještě před vzplanutím narazil do stromu a až po nárazu byl odmrštěn na železniční trať. To však nevysvětluje nález v kufru.

„Lékař bohužel nebyl schopen osobu identifikovat. Tělo bylo v takovém stavu, že nedokázal určit ani jeho pohlaví,“ uvedla Soňa Šídová, mluvčí semilské policie.

Obětí by mohl být majitel auta

Jak dále uvedla, nejpravděpodobnější verzí je vymrštění řidiče po nárazu a jeho následná katapultace do zadní části vozu, kde zůstal ležet. Jisto však budou mít policisté po pitvě, kam putovala mrtvola a soudní expertize, na niž bylo odesláno auto.

Pro zmíněnou teorii mluví i skutečnost, že podle státní poznávací značky a takzvaného VIN kódu, neboli čísla vyraženého na karoserii, policisté zjistili majitele auta. Jím je čtyřiadvacetiletý mladík, který se podle slov Soni Šídové touto dobou měl v těchto místech pohybovat. To by nasvědčovalo verzi, že obětí nehody se stal sám řidič.

Pochybnosti však nadále panují nad způsobem, jak se tělo dostalo až do kufru auta. Po nárazu do předmětu před sebou totiž letí tělo směrem dopředu, nikoliv dozadu. Možné vysvětlení přináší Milan Čermák, vedoucí Dopravního inspektorátu Semily:

„Mohlo se stát, že osoba byla vymrštěna dopředu, ale odrazila se od pevné překážky a byla katapultována zpět do vozidla. Zní to sice nepravděpodobně, ale takový případ si umím představit,“ míní dopravní expert.

Policii by velmi pomohlo, kdyby se na ni obrátili případní svědci, kteří tou dobou mohli projíždět kolem. K dispozici je jim linka 158 nebo kterékoliv číslo místní služebny.