„Strážníci byli velmi úspěšní, pachatele odhalili do dvou hodin od nahlášení prvního případu. Dotyčný před nimi při prchání skočil do řeky, poté se dobrovolně vzdal a k činu se následně při policejním výslechu doznal,“ řekla mluvčí městské policie Jablonec nad Nisou Markéta Krajčovičová.

Strážníci pachatele odhalili již do dvou hodin od nahlášení prvního případu.Strážníci pachatele odhalili již do dvou hodin od nahlášení prvního případu.Zdroj: Městská policie Jablonec nad NisouVšechno začalo už při rozbřesku. Mladý muž rozbil vstupní dveře trafiky na rohu ulic Komenského a Máchova. To bylo první oznámení na linku strážníků. Dobrodružná cesta mladíka pokračovala dál.

Za více než dvě hodiny přijali strážníci další hlášení, tentokrát od pracovnice cukrárny. Uvedla, že jim někdo poškodil vstupní dveře a odcizil lahve s alkoholem.

Netrvalo dlouho a strážníci nalezli mladíka, který odpovídal popisu. Jakmile je zahlédl, chtěl před nimi utéci. Aby ho netížily, zahazoval lahve s alkoholem, které si v cukrárně přivlastnil.

Budova České pošty v Kokoníně v Jablonci nad Nisou.
Místo zrušené pošty ubytovna? To Jablonec nechce. Budovu by rád koupil

Pokus o útěk byl však marný. Nezachránil ho ani zoufalý skok do řeky. Po několika desítkách metrů svůj závod se strážníky, zřejmě kvůli nízké teplotě vody, raději vzdal. Z řeky vylezl dobrovolně. V teplé výslechové místnosti se pak k oběma činům přiznal.