Podezřelý muž v sobotu 29. června využil příležitosti. Když se odpoledne procházel po louce kolem odemčeného srubu, vzal v něm klíče od zaparkovaného vozu a ujel s ním. „Auto značky Honda CR-V v hodnotě 250 tisíc korun nastartoval a odjel s ním údajně do Jičína,“ řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

V neděli nad ránem získala policie poznatky o tom, že se tento odcizený vůz pohybuje na silnici ve směru od Rádelské křižovatky na silnici č. I/35 ve směru do Jablonce nad Nisou. Hlídková služba tedy okamžitě vyjela z města směrem proti pohybu odcizeného auta. To zahlédla asi po dvou kilometrech. „Za vozem se policisté ihned otočili a za pomoci zvukového a výstražného znamení jej v Jablonci nad Nisou v ulici Turnovská zastavili,“ popsala Sochorová.

Podezřelého, který vozidlo řídil a k činu se doznal, policejní hlídka zadržela. Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Ovšem provedený orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek již podezřelému vyšel pozitivně na látky THC a amfetamin/metamfetamin. „Navíc uvedené vozidlo řídil s platnou blokací řidičského oprávnění. Podezřelému tak nyní za spáchání trestného činu hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřela Sochorová.