Řidiči by si při parkování měli nejen vůz zamknout, ale se také přesvědčit, zda u auta neleží kámen. Zloději si totiž s vykrádáním vozidel hlavu nedělají. Vezmou kámen a ..prásk, okno se sype.

„Přišel jsem k autu a zadní okno bylo rozbité. Uvnitř ležela cihla,“ vzpomíná na svůj problém Jan Šimák z Liberce. „Nic přitom neukradli, protože v autě nic nenechávám, ale výměna okna mě přišla na několik set korun,“ dodal Šimák.

Podobnou zkušenost má stále více řidičů. Jeden výtečník takhle vykradl rovnou dvě auta zaparkovaná vedle sebe. Nejprve rozbil okno u Renaultu Twingo. Ve vozidle si poté ,,vypůjčil“ autorádio mp3 přehrávačem. „Hodnota lupu se mu však zdála asi malá, vloupal se proto ještě do vedle stojícího vozidla značky Ford Escort a pod roletou v kufrové části hledal cosi cenného. Nic se mu však nezalíbilo nebo jej někdo vyrušil, a tak z tohoto druhého vozidla nic neodcizil,“ popsala mluvčí liberecké policie Ludmila Knopová.

Další zloděj chtěl stejným způsobem vykrást auto v Hrádku nad Nisou, což se mu ale nepodařilo. Naopak, vržený kámen se od okna odrazila poškodil další vůz zaparkovaný vedle. Dvaadvacetiletého mladíka již zadržela policie. „Ve vozidle se mu zalíbila autonavigace. Svým počínáním způsobil škodu ve výši čtyř tisíc korun,“ řekla Knopová.

Další zloděj měl více štěstí, v Rumburské ulici v Novém Boru narazil na auto, které nejspíš jeho majitel zapomněl zamknout, protože žádné stopy vloupání na autě nebyly. Stačilo mu deset minut, během kterých si řidič odběhl. „V jeho rukách skončilo patnáct tisíc korun v hotovosti, pánská taška s osobními doklady a platební kartou, sluchátka k handsfree a paměťová karta k PC,“ vypočítala českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.