K pondělnímu hlavnímu líčení opět nepřišli všichni obžalovaní. Ze čtyř se dostavili pouze dva. „Požádala jsem policii o jejich předvedení, ale bohužel se tak nestalo,“ sdělila Olga Fričová. Případ je o to komplikovanější, že soud nemůže nařídit pro obžalované vzetí do vazby.

„Čas, který podle zákona mohou obžalovaní strávit ve vazbě, už vyčerpali,“ upřesnila. „Pokud se nedostaví k hlavnímu líčení všichni obžalovaní, nemůžeme v případu pokračovat,“ doplnila soudkyně. Od té doby, co se případ vrátil zpět do Liberce k novému projenání, se obžalovaní při hlavních líčeních nikdy nesešli.

K loupežné vraždě došlo v říjnu roku 1998. Policie obviněnila bratry Milana a Davida Kičurovy a Jana a Petra Mlázovských. Ti měli podle spisu přepadnout taxikáře v jeho autě, chtít po něm tržbu a poté mu proříznout hrdlo a tepnu, když jim taxikář odmítl peníze vydat. Navíc mu sebrali 800 korun a kalkulačku.
Krajský soud nad nimi v červnu 2000 vynesl rozsudek. Milana Kičuru poslal za vraždu na 14 let do vězení. Další tři muže potrestal za loupež.

Kičurova mladšího bratra Davida poslal do vězení na čtyři roky a bratry Petra a Jana Mlázovské odsoudil k sedmi a pěti letům vězení. Milan Kičura se však odvolal k Vrchnímu soudu, a ten případ vrátil zpět k projednání a chtěl, aby Krajský soud v Liberci doplnil další důkazy.