Pomyslná klec na něj spadla v úterý 25. dubna kolem druhé hodiny ranní, když ho v zahradách rodinných domů v ulici Antala Staška v Jablonci nad Nisou zahlédli svědci a upozornili na něj policii.

„Naše hlídka společně s psovodem a služebním psem následně propátrávala širší okolí a po několika desítkách minut ho legitimovala v ulici Jarní, po které se procházel s křovinořezem a motorovou pilou v ruce. Později se ukázalo, že nářadí  téže noci odcizil z neuzamčené garáže na zmíněném pozemku rodinného domu,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté mladého lapku zadržela a postupně nashromáždila důkazy o dalších dvanácti deliktech, kterých se dopustil v průběhu uplynulých dvou měsíců na různých místech v Jablonci. „Šlo o sérii přestupkových krádeží, které sloučením naplnily skutkovou podstatu trestného činu krádeže,“ dodala Baláková.

Vzhledem k tomu, že nenechavec nikde nepracuje, je podle mluvčí vysoce pravděpodobné, že by si na svobodě prostředky k obživě dál obstarával krádežemi. Vyšetřovatel proto poté, co mladého muže obvinil z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci se škodou 15 000 korun, podal státnímu zástupci podnět k jeho vazebnímu stíhání.

Podobný názor na obviněného měl nejenom státní zástupce, ale i soudce, který ho na konci minulého týdne svým rozhodnutím do vazební věznice poslal.