Ztracených 30 měsíců života přitom ani nestálo za to – mladý lupič si odnesl jen 48 000, ty nyní musí poškozeným vrátit.
„Zbraň, či její atrapu, namířil na muže, který ve směnárně obsluhoval, vyžádal si od něj klíče, zamkl dveře a vynutil si na něm vydání hotovosti v české i cizí měně v celkové hodnotě zhruba 48 000 korun, 20 eur a nepatrného množství zlotých. Poté z místa utekl a ujel s komplicem, který na něj čekal v autě,“ popsal mladíkův přečin semilský soudce Martin Fišer, který se případem zabýval.

Muž se k činu doznal. Zdůvodněním, které soudu poskytl, byla jeho údajná špatná sociální situace. Proto soudce neudělil trest na horní hranici sazby, ale nižší. Roli hraje i věk mladíka. Je pravděpodobné, že se ještě může napravit. Za to mu byl s přihlédnutím k jeho doznání, které významně přispělo k objasnění trestné činnosti, uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na dobu 30 měsíců ve věznici s ostrahou a zákaz pobytu na okrese Semily na dobu 5 let.

Zároveň musí poškozené firmě uhradit škodu 48 000 korun, které ukradl. Je tedy pravděpodobné, že ve vězení bude pracovat na umoření dluhu, jež způsobil.

„Rozsudek je ve výroku o vině a trestu pravomocný, protože obviněný i státní zástupkyně se vzdali práva odvolání,“ doplnil soudce Martin Fišer.
Nepodařilo se však vypátrat a odsoudit spolupachatele zločinu, který mladíka vybavil kuklou a pistolí, přivezl a odvezl jej na místo činu a nakonec se s ním podělil o lup. Ten trestu unikl.

Loupežná přepadení bývají v okrese Semily poměrně častým jevem. Obvyklým cílem pachatelů jsou herny, kasina a také čerpací stanice. Co do počtu přepadení vede tatobitská pumpa, kterou lupiči vyloupili čtyřikrát.