„Za ním přišla žena. Chvilku tedy jen postával v koutě prodejny. Když si všiml, že za ženou vcházejí do prodejny další lidé, opět odešel. Měl by příliš mnoho svědků,“ řekl manžel provozovatelky Alexandr Geisler, který detailně sledoval záběry průmyslové kamery. Ta nahrávala vše, co se v trafice stalo.

Za dvě minuty, kdy už v prodejně nebyli žádní další zákazníci, se lupič vrátil. „Vybral si cigarety, šel je zaplatit. Pak měl odejít. Místo toho však tasil zbraň a namířil ji prodavačce na hlavu,“ pokračoval Alexandr Geisler. Lupič oběhl pult a chtěl, aby mu prodavačka vydala peníze.

„Strhla se rvačka, při níž prodavačka stačila zmáčknout poplachové tlačítko. Zloděj však sebral peníze z kasy a utekl. Prodavačka se rozeběhla za ním, ale po chvilce se vrátila zpátky,“ vysvětlil Geisler. „Do čtyř minut přijela bezpečnostní služba a vzápětí i policie. Chvíli po ní jsem dorazil i já,“ dodal.

Peníze mu létaly z kapes

Lupiče už dostihnout nedokázali. Údajně byl viděn, jak utíká směrem z centra a vypadávají mu z kapes peníze. Na hlavě měl ale stále kuklu. „Neznámý muž byl maskovaný. Na rukách měl rukavice a na zádech oranžový batoh. Během přepadení mluvil česky bez jakéhokoliv přízvuku,“ řekla Vlasta Suchánková, mluvčí liberecké policie.

Policie dorazila ihned po oznámení. Místo prohledala a zjišťovala informace vedoucí k pachateli. „Tomu hrozí za ozbrojenou loupež až desetiletý trest odnětí svobody,“ objasnila Vlasta Suchánková. Alexandr Geisler, manžel provozovatelky, si myslí, že měl lupič celou akci promyšlenou a šel najisto. „Podle mě při placení cigaret prozkoumal, jak se otevírá pokladna,“ řekl. „Jen nedokážu pochopit, že někdo krade v půl sedmé. Otevřeno je do 22.00 hodin,“ dodal.

Dle policie lupič při svém počínání nikoho nezranil. „Je to už několikátý případ, kdy nás přepadli. Nerozumím tomu. Jsou tu podniky na mnohem méně rušných místech. My jsme v centru. Kolem je pořád spousta lidí,“ dodává manžel provozovatelky Alexandr Geisler a stále kroutí hlavou, nechápe lupičův výběr