"Muž na druhé straně se postupně o dívce dozvěděl spoustu podrobností,“ uvedla Ludmila Knopová, tisková mluvčí jablonecké policie.
Psychicky nemocný muž si po určité době založil novou přezdívku a začal dívce vyhrožovat ublížením na zdraví. „Dívka se obrátila na otce a ten neváhal a obrátil se na policii,“ dodala Knopová.

Policisté promptně pachatele odhalili. Viníkem je 22letý muž z Brna. „K případu uvádí, že dívce nechtěl ublížit, že vlastně vůbec neví, proč to činil,“ dodala Knopová. Obviněnému nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

ICQ a další velmi podobné programy, jako například Skype nebo Miranda, umožňují hovory a dopisování po virtuální síti a jsou mezi mládeží velmi oblíbené. Každý může vcelku bez potíží navázat spojení s jakýmkoli člověkem na zeměkouli. Nejznámější komunikační programy jsou přitom na internetu volně ke stažení, takže přístup k jejich použití má každý člověk, který má přístup k počítači s internetem.

Policie upozorňuje všechny, kteří by chtěli komunikovat s neznámým člověkem, aby tak raději nečinili a vyvarovali se tak zbytečnému stresu a nepříjemnostem, případně něčemu horšímu.

„Člověk za sebou zanechává digitální stopy aniž si to uvědomuje. Od používání mobilního telefonu až po nákup přes internet. Vytváří tak o sobě virtuální archiv, kde jsou zaznamenány jeho kontakty, zvyky, informační zájmy, ale i potřeby,“ uvádí Petr Sak v knize Člověk a vzdělání v informační společnosti.