Protože neměl zakryté dýchací cesty, vyzvala ho obsluha čerpací stanice, aby prodejnu opustil. Muž se ale rozhodl dělat problémy a dokonce se domáhal toho, aby mu zaměstnankyně zavolaly taxi. Když mu ženy nevyhověly, začal jim vyhrožovat tím, že je znásilní a zabije.

"Po chvíli se muž přesunul ven před benzinku a poblíž stojanu na LPG si vyhlédl svou další oběť, tentokrát mladého muže, který stál opodál u zaparkovaného auta. Bezdůvodně ho zasypal vulgárními urážkami a provokativně na něj křičel, že "blbě čumí". Potom do něj strčil a plivnul mu do tváře," uvedla tisková mluvčí policie Ivana Baláková.

Policisté zadrželi motocyklistu po dvacetikilometrové honičce.
/VIDEO/ Motorkář ujížděl policistům na Turnovsku. Vyhýbal se nástupu do vězení

Tím ale útok cizince neskončil. Mladého muže dál slovně urážel a pak mu dal takzvanou "hlavičku". Mladík si toto chování nenechal líbit a v sebeobraně složil agresora na zem. Jakmile ho ale pustil, cizinec v napadání pokračoval. "Kopal do něj a házel po něm kameny, kterými ho několikrát trefil do hlavy. Kromě toho mu hrozil, že ho zabije a vyvraždí mu celou rodinu. Odešel od něj až tehdy, když mu mladý muž pohrozil přivoláním policie, v klidu ale rozhodně nebyl," doplnila Baláková.

Po nějaké době se cizinec k benzinové pumpě vrátil. V tu chvíli se tam nacházeli dva kriminalisté z Liberce, kteří se tu zastavili po službě. Ti o předchozích incidentech sice nevěděli, nicméně jim na první pohled bylo jasné, že je něco v nepořádku. Události pak nabraly rychlý spád.

Zdroj: Youtube

"Cizinec si to namířil rovnou ke kriminalistům a začal na ně vulgárně pokřikovat. Během pár vteřin stál před nimi s bojovným výrazem. V tu chvíli si jeden z kriminalistů všiml, že cizinec drží v ruce útočný nůž. Varoval ihned kolegu a s namířenou služební zbraní po ústním prokázání své příslušnosti k policii ho vyzval, aby si lehnul na zem. Na to agresor nijak nereagoval, proto ho druhý kriminalista za použití donucovacího prostředku hmatů a chvatů svedl na zem a odzbrojil ho," popsala situaci Baláková.

Při pacifikaci vypadl agresorovi z oblečení druhý, vrhací nůž. Zadrženého muže si převzali přivolaní policisté z jabloneckého obvodního oddělení a v jeho dechu poté naměřili 2,30 promile alkoholu. Muži za jeho počínání hrozí až dva roky ve vězení. Vzhledem k tomu, že navíc pobývá na území České republiky nelegálně, zahájí s ním Odbor cizinecké policie Krajského ředitelství Libereckého kraje správní řízení o jeho vyhoštění.