„Hlavní líčení bylo přesunuto na polovinu října. Nepovedlo se nám sehnat všechny zúčastněné,“ vysvětlil předseda senátu Petr Neumann.

Věděl, že jde o padělek
Podle obžaloby měla trojice mužů - Milan Kanči, Štefan Karvay a Antonín Kešner - platit v hernách v Liberci falešnými bankovkami. Milan Kanči si nechal počátkem srpna roku 2005 rozměnit v herně Kotelna v Liberci tisícikorunovou bankovku, přestože věděl, že jde o padělek.
Stejně tak Štefan Karvay a Antonín Kešner se pokusili v libereckém Sportbaru Kostka rozměnit také falešnou tisícovku. Obsluha baru však poznala, že jde o padělek.

S falešnými penězi hráli
Ve spisu také stojí, že obžalovaní měli ještě devět falešných tisícovek vložit do hracího automatu, přičemž si nechali vyplatit výhru. Přestože se Kanči v přípravném řízení přiznal, před soudem, při prvním hlavním líčení, vypověděl, že jde o omyl.

„Falešnou tisícovku jsem koupil od kamaráda za 50 korun. Chtěl jsem si ji nechat pro sebe, ale když mi v herně došly peníze, neuvědomil jsem si, že platím falešnou, “ vypověděl tehdy Milan Kanči. „Obsluha mi ji vrátila s tím, že je falešná, tak jsem ji hodil do hracího automatu a šel jsem pryč,“ dodal. Jeho výpověď se ale neshodovala s tím, co uvedl v přípravném řízení.

Svou vinu popřel i Karvay. „Já nehraju, tak jsem nemohl ani do automatu házet nějaké tisícovky. Navíc jsem žádnou falešnou bankovku nikdy neviděl,“ vypověděl Karvay a jeho slova potvrdil i Kešner.

Na sklonku července roku 2006 vynesl Petr Neumann rozsudek nad Milanem Kanči, kterého poslal na pět a půl roku do vězení.
Další dva obvinění, Štefan Karvay a Antonín Kešner, si však mohli oddychnout, když je senát zcela osvobodil.

“Obžaloba neposkytla dostatečný počet důkazů k prokázání viny dvěma obžalovaným,“ zdůvodnil před časem rozsudek předseda senátu Petr Neumann.
Státní zástupkyně se však proti osvobozujícím rozsudkům odvolala, kauza se tak 16. října dočká svého pokračování.