Zadrželi ho v jedné restauraci v Harrachově. O třicetiletého muže mají policisté zájem, protože se dopouštěl opakovaně vloupání.

„Začátkem listopadu se vloupal do jedné garáže v Harrachově, ve které našel provizorní útočiště. Používal ji k přespávání a k přechovávání svých věcí.

Podle policejního vyšetřování též 12. listopadu v noci se pokusil vloupat do jednoho z hotelů ve městě.

K otevření dveří do restaurace použil nůž, kterým se snažil páčit závoru zámku. To se mu ale nepodařilo. Dokonce při páčení zlomil čepel nože. Odešel proto s nepořízenou," uvádí semilský policejní mluvčí Petr Kmínek.

Dodal, že muž má také na svědomí jednu vykradenou rekreační chalupu v Harrachově, do které vnikl oknem poté, co ho rozbil.

V tomto případě byl velice spokojený: Ukradl dvě starožitné křesadlové pušky, dvě kožené lovecké brašny, kolovrat a několik desítek knih v německém originále, včetně deseti svazků Ottova slovníku.

Podle Kmínka páčením poškodil dvířka starožitného psacího stolu. Celková škoda, kterou způsobil, byla stanovena na částku bezmála 80 000 korun.

„Pachatel byl obviněn z přečinu krádež spáchané vloupáním a z přečinu porušování domovní svobody. Za to muži u okresního soudu hrozí až pět let ve vězení. V současné době je stíhán na svobodě," dodal Kmínek.