V blízkosti benzinové čerpací stanice v Malé Skále najel na obrubník a potom dál kličkoval po silnici I/10 ve směru na Turnov. Během jeho jízdy se mu navíc otevíraly nezajištěné zadní dveře, které mohly vážně zranit nějakého chodce.

Na kličkující dodávku nakonec upozornil policii šestadvacetiletý svědek ze Semilska prostřednictvím linky 158, sám se snažil dodávku zastavit blikáním, ale neúspěšně.

„Podezřelý 45letý řidič nakonec zastavil v Průmyslové ulici v Turnově takřka v křižovatce a zůstal v autě sedět. Později to vysvětlil tím, že zabloudil a v aplikaci na mobilu hledal správnou trasu. Když se u něj objevila naše hlídka, byl trochu překvapený, ale dobrá nálada ho rozhodně neopustila,“ řekla krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Kontrolovaná dodávka.Kontrolovaná dodávka.Zdroj: KŘP LK

Muž s policisty spolupracoval a hýřil humorem. Velmi ho pobavila například myšlenka na to, že když mu zadržíme řidičský průkaz, bude muset namísto řízení auta plést rohlíky. Při prohlídce nalezli policisté v autě prázdnou půllitrovou lahev od karibského rumu, který popíjel během řízení. Jeho dechová zkouška ukázala, že má v sobě 3,18 promile alkoholu.

„K tomu se nám přiznal a omlouval to osobními problémy. Na místě jsme mu samozřejmě zadrželi řidičský průkaz a nyní připravujeme podklady pro jeho trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Baláková.