Zatím neznámý pachatel napadl 10. června nad ránem 19letého mladíka a udeřil ho pěstí do obličeje. „Incident se odehrál v Jabloneckých Pasekách na parkovišti u restaurace v ulici Lučanská. Mezi jednou a půl druhou ranní. Mladík musel být po napadení odvezen na ošetření do jablonecké nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policisté již zahájili úkony trestního řízení. Zatím neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. „V rámci vyšetřování se policistům podařilo také zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachyceno pět osob, které by mohly k celému případu poskytnout důležité informace. Jedná se o čtyři muže a jednu ženu, kteří jsou zachyceni při odchodu z restaurace a následně i na přilehlém parkovišti,“ dodala Sochorová.

Poznáte osoby zachycené na kamerovém záznamu? Chce s nimi mluvit policie

Zdroj: Policie ČR

Jeden z mužů, kterého kamery zachytily, na sobě měl tričko s krátkým rukávem pravděpodobně světlé barvy, delší volné kraťasy, na nohou bílé sportovní boty a na hlavě čepici se kšiltem. Je také pravděpodobné, že na levém předloktí má zřejmě výrazné tetování.

Jablonečtí policisté nyní žádají o pomoc širokou veřejnost. „Pokud má někdo jakékoliv informace ke zjištění totožnosti pěti osob zachycených na kamerovém záznam, aby je sdělil policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158. Můžete také osobně přímo kontaktovat policisty na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60 nebo telefonicky na čísle 974 480 100,“ řekla Sochorová.

Policisté samozřejmě uvítají i to, když se jim uvedení důležití svědci celého případu se svými informacemi přihlásí stejným způsobem sami.