Podle Jiřího Nejedlého z ústeckého celního ředitelství provedli chomutovští celníci běžnou kontrolu provozovny „Potraviny“ v Jirkově. A nestačili se divit.

Celníci nalezli pod prodejním pultem dva plastové kanystry, označené etiketou Tuzemák.

Jeden kanystr obsahoval 4 litry hnědé lihoviny, druhý kanystr označený jako Tuzemák obsahoval 5,95 litru bezbarvé lihoviny, dle výpovědi prodejce se má jednat o vodku. Oba kanystry byly otevřené a postrádaly kontrolní pásky.

Ke kanystrovému pokladu nebyl prodejce schopen předložit žádné doklady prokazující řádné zdanění.

Hlídka celníků lihoviny zajistila a převezla do skladu celního úřadu. Případ je nadále v šetření.

Tajemství nehtového studia

Také v Chomutově hlídka mobilního dohledu celníků měla o práci postaráno, když zahlédla přes prosklenou výlohu značkové zboží.

„Kontrolou vystaveného zboží došla hlídka k závěru, že se zřejmě jedná o padělky ochranných známek Louis Vuitton, Gucci, Chanel, Dolce & Gabbana a Prada. Ke zboží nebyly předloženy nabývací nebo jiné doklady, které by prokazovaly jeho oprávněné nabytí,“ uvedl Nejedlý. Když už celníci provozovnu navštívili, podívali se do zadní části provozovny. Tam nalezli ve skříni tašku s ochrannou známkou Nike a další padělky značkového zboží. Celkem zajistili celníci 16 kusů padělků kabelek, peněženek a opasků známých světových značek v hodnotě originálů dosahující téměř 213 tisíc korun. Zboží bylo zajištěno. „Případ je v šetření kvůli podezření z porušení práv k ochranné známce a jiným označením,“ dodal Nejedlý.