Zajímavou sérii případů vykrádání chat hladovým zlodějem řešili policisté z Hejnic v obci Bílý potok. Zde totiž řádil zloděj, který se sice do rekreačních obydlí vkrádal, ale nezajímalo ho nic jiného než potraviny. Celkově tedy ve třech chatách, do kterých se vloupal, ukradl pamlsky za čtyři sta devadesát korun. Větší škodu však způsobil poškozováním dveří, když se hladovec do objektů dostával. Nyní mu hrozí až dva roky ve vězení.

V chalupě ukradl jelení paroží

Další zlodějíček, který si za svůj lup vybral poněkud neobvyklé věci, se vloupal do rekreační chaty v Jablonci nad Nisou. Uvnitř zřejmě nenalezl nic, co by ukradl, tak si ze stěn vzal několik kusů srnčího paroží, věšák ze srnčích kopýtek a také tři staré bundy. Co s tím vším bude dělat se neví, ale pokud ho policisté dopadnou, může se také těšit na dvouletý pobyt „v chládku.“

Chuť na cigaretu vyřešil krádeží

Pozastaveníhodné je, že někteří závislí na nikotinu jsou kvůli nedostatku povzbudivé látky ochotni i krást. Jinak tomu nebylo ani v případě dvaadvacetiletého mladíka, který si myslel, že když před prodavačkou rozbije vitrínku a vezme si několik krabiček cigaret, tak se mu nic nemůže stát.

„Mýlil se však a ochranka, která ho dopadla, ho předala policii a mladík si musel sednout do cely,“ vyvrátila hříšníkovu domněnku tisková mluvčí Policie České republiky Vlasta Suchánková.

Další zlodějíček, který si pro změnu chtěl asi uklidit sníh před domem, se v Jablonci nad Nisou zmocnil sněžné frézy. Tu ukradl ze zamčené terasy rodinného domku. Nejdříve však poškodil zámek. Majiteli frézy tak způsobil škodu za čtyřicet tisíc korun.

Na počinu nenechavce, který po rozbití okénka vzal batoh ze zadního sedadla Škody Octavia ve Vysokém nad Jizerou by nebylo nic divného. Potom však vzal šroubovák a z automobilu odšrouboval přední světlomety. Jestli je potřeboval na svůj vůz nebo na něco jiného, to zůstává záhadou.

Z objektu si potajmu odnesl nářadí

V dalším případě se jednalo o brigádníka, který si v Maxově nechával po práci otevřené okno od chaty, na které pracoval, a večer se na pracoviště vracel. Jeho účelem však bylo krást. Z objektu si potajmu odnesl nářadí za pětatřicet tisíc korun. Policisté ho však dopadli a je obviněn z přečinu krádeže.

Předposlední zloděj okradl v Liberci starou paní o igelitovou tašku. Nebojácná stařenka se za ním však vydala a začala se s ním o tašku přetahovat. To však neměla dělat. Lupič totiž odhodil igelitku plnou zeleniny, paní vzal kabelku, kterou držela v druhé ruce a utekl. Tím ji připravil o mnohem víc než o pouhou zeleninu.

Lapka měl slabost pro čerstvé pečivo

V dalším případě policisté dopadli zlodějíčka, který měl zřejmě slabost pro čerstvé pečivo. To sebral z přepravky před raspenavskou prodejnou potravin. Policisté ho však okamžitě dopadli, a protože se v minulém roce dopustil podobného drobnějšího přečinu, hrozí mu až tři roky strávené za vězeňskými mřížemi.