Auto Škoda Octavia, které bylo ve středu 25. ledna ráno nahlášené jako odcizené v Jablonci nad Nisou, spatřila ten samý den odpoledne hlídka policistů z Obvodního oddělení ve Cvikově na silnici č. I/13 ve směru od Liberce do Cvikova.

"Policisté se za tímto vozem rozjeli, aby ho zastavili a zkontrolovali. Využili světelné zařízení a světla s nápisem STOP POLICIE. Řidič nejprve na tuto situaci reagoval tak, že přibrzdil, aby umožnil hlídce předjetí. Ovšem, když zjistil, že policisté chtějí zkontrolovat jeho, s vozidlem se rozjel a začal hlídce ujíždět," popsala začátek honičky tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policisté, kteří ujíždějícího řidiče pronásledovali, věděli, že u jednoho z motorestů je další hlídka z Obvodního oddělení v Jablonném v Podještědí, kterou požádali o spolupráci.

K zastavení ujíždějícího odcizeného vozidla použili policisté zastavovací pás

Zdroj: Youtube

"Policisté na stanovišti u motorestu se rozhodli pro zastavení ujíždějícího řidiče, který jel odcizeným vozidlem, použít zastavovací pás. Ovšem ani s poškozenými pneumatikami se řidič nevzdával a s odcizeným vozem tak ujel asi další dva kilometry," přiblížila mluvčí. Po této divoké jízdě řidič vyjel mimo silnici a havaroval. Cvikovskými policisty byl poté zadržen.

Ačkoliv tento muž uvedené vozidlo v Jablonci neodcizil, věděl, že je kradené a rozhodl se ho využít k cestě do Ústeckého kraje. "Samotné okolnosti odcizení vozu jsou v současné době i nadále předmětem probíhajícího vyšetřování. V každém případě podezřelému, který byl po provedených úkonech propuštěn na svobodu, nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok," uzavřela Sochorová.