Žena za volantem peugeotu zaujala hlídku policistů z pohotovostního a eskortního oddělení svým nestandardním způsobem řízení, když s vozem přejížděla z jedné strany pruhu na druhou takovým způsobem, že se jí museli vyhýbat i některá protijedoucí auta.

„Již při první komunikaci s hlídkou řidička jevila známky požití alkoholu a samotné se jí nedařilo ani řádně zajistit vozidlo, s čímž jí musel pomoci i policista,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Během kontroly si policistka všimla zhruba ročního dítěte, které bylo položené a nepřipoutané v autosedačce. V tzv. vajíčku, které bylo umístěné na předním sedadle, se batole hýbalo a hrozilo, že z autosedačky vypadne. „Policistka proto okamžitě oběhla vozidlo, otevřela dveře na straně spolujezdce a dítě chytla do náruče těsně před tím, než z autosedačky vypadlo,“ dodala Sochorová. Řidičce se po několika nevydařených pokusech podařilo absolvovat dechovou zkoušku, která skončila výsledkem 2,17 promile alkoholu.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou sdělili 33leté ženě podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení jí hrozí roční vězení.