Do hospody dojede vozem. Vypije si svých osm piv, na závěr si dá něco tvrdšího. Vrávoravým krokem se vydá k autu. Má problém nasednout, ale přesto vyjede. Po pár metrech vjede do protisměru, kde se střetne s protijedoucím vozem. Sám přežije bez zranění, řidič druhého auta je mrtev. Následky si ponese do konce života on i rodina mrtvého.

Tři promile v krvi

Scénář je to tragický, ale může se stát. Českolipská policie nedávno zadržela 25 letého řidiče, který měl přes 3 promile alkoholu v krvi! „Je až s podivem, že v takovém stavu nezpůsobil nějakou nehodu,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. Tento řidič přijde o řidičský průkaz a během několika dní jej čeká soud.

Na střechu obrátil auto v pondělí ráno řidič v Železném Brodě. Posilněn alkoholem uháněl vysokou rychlostí v serpentinách nad městem, nezvládl zatáčku, narazil do svodidel a havaroval. „Dechová zkouška odhalila důvod podivné jízdy,“ uvedla mluvčí Ludmila Knopová. Řidiči naměřili 2,75 promile.

V Jablonci nad Nisou naštěstí policisté také zadrželi opilého řidiče dříve, než se stala tragédie. Naměřili mu necelé 3 promile alkoholu. To je podle odborníků středně těžká opilost a člověk by rozhodně neměl sednout za volant. „Tento muž již dokonce má zákaz řízení, v jeho případě budeme postupovat zvlášť tvrdě a za mřížemi by mohl strávit tři roky,“ řekla mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Sjel ze silnice

Dopravní nehodu způsobil podnapilý řidič v Janově Dole. Ve vysoké rychlosti nezvládl řízení, dostal smyk, vyjel ze silnice a narazil do dopravního zrcadla. „Způsobil škodu za dvacet čtyři tisíc. Naštěstí nikoho nezranil, ale způsobením dopravní nehody pod vlivem alkoholu může skončit ve vězení na jeden rok,“ popsala mluvčí Sochorová.

Dvě promile nadýchal řidič Škody 120 v Tanvaldě. Při cestě z restauračního zařízení k domovu ho nachytala policejní hlídka. „Přiznal nám čtyři piva a dva kalíšky rumu,“ řekla Sochorová.

Velmi kuriózní nehoda se odehrála v Záhoří na Semilsku. Podnapilý řidič tu s vozem zajel do příkopu. „Jak se snažil vyjet, trápil motor tak silně, až od rozpáleného podvozku chytla tráva a nakonec i celé auto,“ uvedla mluvčí hasičů Libereckého kraje Iva Michalíčková. Jak celý požár dopadl, si mohli přečíst čtenáři Deníku v úterý. Řidič vyvázl nezraněn.