Celkem se jí zúčastnilo na šedesát policistů nejen z dopravní služby, ale i z pořádkové jednotky. Akce, která se zaměřovala na dodržování pravidel silničního provozu, kontrolu řidičů, zda nejezdí pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, ale také na pátrání po hledaných osobách, ukradených automobilech a podobně, účel splnila.

„Z téměř čtyř set zkontrolovaných motoristů jsme zjistili spáchání dopravního přestupku u osmasedmdesáti z nich," informovala mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.

Podle ní dostalo na místě silniční kontroly osmašedesát chybujících řidičů blokovou pokutu. Policisté tak během akce na pokutách vybrali šestnáct tisíc osm set korun. Zbývajících deset případů skončilo ve správním řízení.

„Jednalo se například o dva řidiče s pozitivním výsledkem orientační dechové zkoušky na alkohol, ale i řidiče, který měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky a jedy," upřesnila Šrýtrová.

Přestupky řidičů

Nejvyšší povolenou rychlost překročili v den pálení čarodějnic pouze dva řidiči. Z vyhodnocení celé dopravní akce tak vyplývá, že nejčastějším přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů. A to hned u dvaadvaceti řidičů. Na druhém místě se umístil špatný technický stav motorového vozidla. Policisté ho odhalili hned u dvanácti případů. Jak ale policejní mluvčí podotkla, pokutě za přistižení při dopravním přestupku se nevyhnuli ani dva cyklisté. Jeden z řidičů pak navíc dostal pokutu za to, že nebyl schopný předložit doklad o pojištění odpovědnosti.

„Ač se hodně řidičů nechovalo tak, jak mělo, tento den se v kraji obešel bez tragických nehod," zakončila mluvčí.