Zátah policie skončil na jedničku, když v noci z úterý 13. dubna na středu 14. dubna asistovali psovodi se svými čtyřnohými kolegy při zátahu na výrobce drog v rodinném domku v Chomutově.

Policisté našli při domovní prohlídce laboratoř sloužící k výrobě drog a v obývacím pokoji triumfoval služební pes.

„Upozornil svého psovoda na přítomnost omamných a psychotropních látek a vystopoval celkem šest balíků obsahujících bílý prášek. Zřejmě se jedná o pervitin, ale konečný výsledek bude znám až po odborné analýze látky,“ uvedla k případu Eva Jaklová z ústeckého ředitelství cizinecké policie.

Podle Jaklové razii proti výrobcům drog rozjeli chomutovští kriminalisté ve spolupráci s cizineckou policií. „Akce byla blesková. Policisté nejprve překonali vchodové dveře a zajistili psa obyvatel domu, aby služební pes mohl nerušeně pracovat. Na místě policisté zadrželi jednoho muže a ženu,“ dodala Jaklová.

Oba obyvatelé domku jsou podezřelí z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V souvislosti s chomutovským zásahem zdůraznila Jaklová, že psi cizinecké policie se podílejí velkou měrou při vyhledávání drog. Jejich schopnosti jsou využívány ostatními složkami policie již delší dobu.

Psi se svými psovody sbírají nejen trofeje ze soutěží, ale také o jejich schopnosti svědčí výsledky z akcí, ve kterých by se bez speciálně vycvičeného psa policisté mnohdy vůbec neobešli.