Nejen majitelům traktorů se velmi ulevilo, když policisté devátého ledna dopadli devětatřicetiletého muže z Mníšku u Liberce. „Muže jsme zadrželi ve tři hodiny ráno při vloupání do osobního automobilu Volkswagen Golf zaparkovaného před Kauflandem v libereckých Pavlovicích," sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Jak policisté zjistili, zadržený zloděj od loňského listopadu do jeho zatčení způsobil krádežemi škodu za 993 300 korun. A zaměřoval se hlavně na traktory. Kriminalisté ho na základě toho obvinili z krádeží. Nyní mu hrozí až osmileté vězení. S žádostí o uvalení vazby na pachatele z důvodu možného pokračování v trestné činnosti se policisté obrátili na státního zástupce.

„Ten jejich obavám vyhověl a podal návrh na vzetí do vazby. Soudce ho ale neakceptoval. Z tohoto důvodu je muž nadále stíhaný na svobodě," upřesnila Baláková.
Muž je postrachem mnoha traktoristů. Téměř čtyřicetiletý muž udeřil poprvé v noci z jednadvacátého na dvaadvacátého listopadu v Křižanech na Liberecku, kde ho zaujal u místního nádraží zaparkovaný traktor Valtra 6550 . Ukrást se mu ho ale nepodařilo. Úspěšný byl ale o několik hodin později v Pláních pod Ještědem, kde odcizením traktoru LKT 81 způsobil škodu za čtyři sta deset tisíc korun.

Další případ se odehrál v Nové Vsi, kde majitel traktoru Zetor málem doplatil na svou neopatrnost. Na svém pozemku totiž zanechal neuzamčený traktor i s klíčky v zapalování. Zloděj toho využil a stroj za dvě stě dvacet tisíc korun odcizil. Daleko s ním ale neujel. Potkal se totiž s jeho majitelem, který ho ve Škodě Felicii začal pronásledovat. „Než ale byl zloděj nucen traktor odstavit, Felicii úmyslně naboural, čímž způsobil škodu za patnáct tisíc korun," dodala Baláková.

Kromě traktorů ukradl i lanovku

O tom, že uvedený pachatel kradl ve velkém svědčí i seznam další odcizené techniky. Podle policejních informací se neúspěšně pokusil zmocnit i traktoru Zetor 7245 v majetku Lesů ČR. Sedmadvacátého listopadu v Oldřichově v Hájích zase ukradl lesní lanovku za třicet tisíc korun a traktor LKT 81 Turbo za pět set padesát tisíc.