Zadrželi i čtyřiačtyřicetiletého cizince, kterého obvinili ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Hrozí mu až deset let vězní. Na webu policie o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Na základě rozhodnutí Okresního soudu v České Lípě je muž stíhaný vazebně.

Podle dosavadního zjištění kriminalistů ústecké expozitury NCOZ obviněný muž organizoval přípravu výroby cigaret. "Za tímto účelem měl nechat dovézt do ČR strojní zařízení a několik tun surového tabáku. Současně mělo dojít i k sestavení výrobní linky na cigarety v průmyslové hale v Libereckém kraji, která byla speciálně upravena právě pro skrytou výrobu cigaret," uvedl Ibehej.

Sirný pramen.
Kraj láká turisty na Sirný pramen. Chce jim ukázat i méně známá místa

Kriminalisté NCOZ provedli dvě domovní prohlídky a šest prohlídek jiných prostor a pozemků. Detektivové při těchto úkonech spolupracovali s celníky a hasiči. Zajistili devět tun sušené hmoty - surového tabáku, několik strojů a dalších technických komponentů, bez kterých se výroba cigaret neobejde.