"Vzhledem k tomu, že je stále ozbrojený a zbraň proti člověku už použil, pokládáme ho za velmi nebezpečného pachatele. Obracíme se proto na veřejnost se žádostí o pomoc při jeho identifikaci," uvedla Baláková.

Podobu pachatele zachytily bezpečnostní kamery baru, kde se přepadení ve středu kolem 22:30 událo. Informace k lupiči přijímají policisté i na bezplatné tísňové lince 158. "Současně varujeme, aby se nikdo nepokoušel ozbrojeného muže sám zadržet nebo se s ním jinak osobně konfrontovat," upozornila Baláková.

Muž při návštěvě baru 777 nejprve předstíral, že si přišel zahrát na výherní automaty, dlouho se ale nezdržel a odešel ven. Vzápětí se do baru vrátil, na barmana namířil pistoli a žádal od něj peníze. Když mu mladík odmítl vyhovět, vystřelil na něj z bezprostřední blízkosti. Lupič pak uprchl, aniž si cokoliv odnesl.

Hledaný muž má světlou pleť. Oblečen byl do tmavých kalhot, zřejmě tmavě šedé mikiny na zip s kapucí, bílým znakem na prsou a dvěma pruhy na obou rukávech. Za loupež mu hrozí až 12 let vězení.