Uvnitř tohoto bytu zadrželi kriminalisté 32letého muže a jeho o rok starší družku. Partnery policie už několik měsíců monitorovala, protože měla podezření na páchání trestné činnosti v souvislosti s prodejem drog, které se oba dopouštěli po dobu několika let.

"Při pondělním zadržení obou partnerů zajistili kriminalisté v bytě téměř 80 gramů drogy metamfetamin (pervitin) včetně obalů a omamnou látku konopí (marihuana) v množství 4,1 gramu včetně obalu, které budou podrobeny znaleckému zkoumání," uvedla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policisté v bytě našli také elektronické váhy a velké množství "narkosáčků", sloužících k distribuci omamných a psychotropních látek.

Společnost Umbrella Coach & Buses, dceřiná společnost Umbrella Mobility, představila v Jablonci zánovní autobusy Mercedes Benz, které budou po dva roky vozit cestující po Jablonci a přilehlých obcích.
Platební kartou v MHD? Jablonec začíná zkušebním režimem této novinky

Další den zahájil vrchní komisař z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Libereckého kraje trestní stíhání zadržené 33leté ženy a zadrženého 32letého muže. "Komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu vzetí obou obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následně podaným návrhům vyhověl a oba poslal do vazby," řekla Sochorová.

Ženě hrozí za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy deset let ve vězení, jejímu partnerovi za spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy pět let.