Policisté nyní žádají o pomoc svědky, kteří by mohli obě ženy poznat na fotografiích ze zajištěného kamerového systému. Hledají také důležitého svědka – muže, který se v době činu pohyboval v blízkosti vstupních dveří.

Důchodkyně vešla do prostoru pro zákazníky v budově pošty asi patnáct minut před jedenáctou hodinou. V obou rukou při chůzi držela hole a na zádech měla batoh. Po chvilce čekání přistoupila k jedné z přepážek, kde si vyřizovala své záležitosti.

Mezi tím do vestibulu vstoupily dvě dosud neznámé ženy, které přešly vpravo ve směru od hlavních dveří. Jedna z nich si sedla na lavičku a druhá si prohlížela vystavené letáky ve stojanu. Krátce po nich ještě dovnitř hlavními dveřmi vstoupil velmi pomalu také dosud neznámý muž, který se následně od vstupních dveří rozhlížel po prostoru vstupní haly.

Seniorka si během té doby u přepážky vše vyřídila, peněženku uložila zpět do pouzdra, které si dala na dno batohu a ještě ho zarovnala několika složenými taškami. Poté batoh zavřela, dala na záda a za pomoci dvou hůlek odcházela z budovy pošty. Ještě před tím než došla ke dveřím, odešel z vestibulu uvedený neznámý muž, který se ještě zastavil v prostoru za prosklenými dveřmi. To už do tohoto místa vešla také seniorka, za kterou bezprostředně šly také obě uvedené dosud neznámé ženy.

V prostoru mezi prosklenými dveřmi a hlavními dveřmi jedna z těchto žen nic netušící důchodkyni sáhla do jejího batohu na zádech, ze kterého odcizila pouzdro. V tomto ukradeném pouzdru měla poškozená uloženou peněženku s finanční hotovostí, občanský průkaz a mobilní telefon – vše v celkového hodnotě přesahující částku šest tisíc korun. Po tomto činu seniorka i obě ženy plynule v těsném kontaktu odešly z budovy pošty a vzápětí za nimi toto místo opustil i uvedený muž, který by mohl být pro policisty důležitým svědkem události.

To, že byla seniorka okradena, sama zjistila až v nedaleké cukrárně, ve které při placení zjistila, že batoh je otevřený a chybí v něm pouzdro s peněženkou, občanským průkazem a mobilním telefonem.
V rámci probíhajícího šetření se policistům podařilo zajistit kamerový záznam, na kterém je celá událost zaznamenána a na jehož základě byly sestaveny popisy obou žen – pachatelek a muže – pro policisty důležitého svědka:

Žena – zjevně vyhlížející ve věku 20 – 30 let, výšky cca 165 cm, velmi štíhlé postavy, oválný obličej, světlé pleti, světlých rovných vlasů délky nejméně na ramena. Oblečena byla do zimní prošívané krátké bundy se světlou kožešinou kolem kapuce, světle modrých úzkých kalhot typu elastických džín, na nohou boty sportovního typu černé barvy s bílou podrážkou a bílými tkaničkami.

Žena – zjevně vyhlížející věku 45 – 50 let, výšky cca 165 cm, středně silné postavy, kulatý obličej, světlé pletli, tmavých vlasů kratší délky. Oblečena byla do zimní vypasované bundy na zip s černým kožešinovým límcem, tmavě modrých kalhot typu džínsů dole ohrnutých, na nohou zimní kotníkové boty černé barvy s šedým kožíškem.

Muž – svědek – zjevně vyhlížející věku 55 – 65 let, výšky cca 175 – 180 cm, hubené postavy, světlé pleti, krátkých šedivých vlasů schovaných pod kšiltovkou černé barvy s bílým znakem nebo nápisem na čele. Měl velké dioptrické brýle. Oblečen do tmavě modrých riflí, zimní krátké bundy tmavé barvy, na nohou černé nízké sportovní boty s dvěma bílými pruhy na bocích.

Jablonečtí policisté žádají o pomoc širokou veřejnost. Kdo poznal na fotografiích z kamerového systému ženy, ať se osobně obrátí na kteroukoliv policejní služebnu nebo své poznatky sdělí policistům telefonicky na bezplatné lince 158, případně na telefon stálé služby 974 480 100.