Policisté vyrazili do terénu ve velkém počtu, posvítí si na zloděje automobilů. Od Silvestra zahájili bezpečnostní opatření na území celého bývalého okresu Jablonec nad Nisou zaměřené na pachatelé trestné činnosti krádeží motorových vozidel a vloupání do nich.

„Bezpečnostní opatření bude probíhat i v následujících dnech nepřetržitě a zapojeni do něj jsou policisté pořádkové a dopravní policie, specialisté Služby kriminální policie a vyšetřování a ke spolupráci byli přizváni i příslušníci Cizinecké policie,“ vypočítala Dagmar Sochorová, pracovník prevence jablonecké policie.

Policisté budou samozřejmě plně operativně využívat kamerový systém v oblastech Janova nad Nisou či Bedřichova a rozsáhlý kamerový systém na Tanvaldsku.

„Opatření jsou směřována k ochraně majetku obyvatel i turistů,“ upřesnila Dagmar Sochorová, která přidala i případ odcizeného vozidla, k němuž došlo v noci z 29. na 30. prosince.

Turista z Německa přišel v Josefově Dole o Škodu Octavia v hodnotě 648 000 korun. „Za tento čin hrozí pachateli trest nepodmíněného odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila Sochorová.

Ochránit svoje vozidlo mohou drobnými úkony i sami majitelé. Vozidlo mají nechat zaparkované v garáži, na hlídaném parkovišti nebo na osvětleném místě.
„Důležité je také nenechat v autě viditelně ležet cenné předměty,“ dodala Dagmar Sochorová.