V době od 11 hodin dne 14. srpna do 7.10 hodin 15. srpna dosud neznámý pachatel vnikl po vypáčení dveří do prodejny pekařství Šumava v ulici Palackého v Jablonci nad Nisou – Mšeně.

„Z této prodejny odcizil elektronickou pokladnu značky Fujitsu Elektronic Cash Register G-2220, finanční hotovost, stravenky a mobilní telefon Nokia,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová s tím, že hodnota věcí je 7 750 korun. Na zařízení prodejny způsobil škodu ve výši 10 000 korun.

V neděli 15. srpna ráno byla odcizená elektronická pokladna nalezena v kontejneru na tříděný odpad v jablonecké ulici Mozartova. Pokladna v době jejího nálezu byla bez přihrádky na peníze.

„V rámci provedeného šetření byl sestaven identikit možného pachatele tohoto skutku. Na základě dosud zjištěných skutečností je zde dána i možná souvislost s dalším případem,“ upozornila Sochorová.

V noci z 20. na 21. srpna v době od 22 hodin do 4 hodin neznámý pachatel po vypáčení vchodových dveří vnikl do prodejny pekařství Šumava v jablonecké Mšenské ulici. Z této prodejny následně odcizil alkohol a potraviny v hodnotě 7 945 korun. Poškozením vchodových dveří způsobil další škodu ve výši deset tisíc korun.

„V obou případech se pachatel dopustil trestných činů krádeže a poškození cizí věci, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila Sochorová trestní sazbu, který v případě dopadení pachateli hrozí.

Pokud jste možného pachatele na snímku poznali a máte další informace k uvedeným vloupáním, volejte linku 158 nebo policisty na oddělení Mšeno tel. 974 474 741.