„Zatím neznámý podvodník přišel k pětaosmdesátileté ženě do panelového domu v ulici Na Výšině ve středu v době mezi 13.30 a 13.50. Zazvonil u jejího bytu a když žena přišla otevřít, představil se jako pracovník sociálních služeb, který jde provádět určitý průzkum,” líčí tisková mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Seniorka bohužel žádnou záludnost nevytušila, a tak muže vpustila dovnitř a dokonce mu ukázala, že má v bytě obálku s 12 tisíc korunami.

„Podvodník se ženou chvíli sepisoval nezávazný dotazník, který pak chtěl podepsat. A právě chvíli, kdy seniorka odešla do vedlejší místnosti pro tužku, využil k tomu, aby obálku s penězi odcizil a rychle zmizel,” pokračuje jablonecká policejní mluvčí.

Podle výpovědi okradené ženy byl pachatelem muže ve věku mezi čtyřiceti a padesáti lety, sto sedmdesát centimetrů vysoké střední postavy, s oválným obličejem a brýlemi se slabými obroučkami. Na sobě měl černou bundu a na hlavě myslivecký klobouk.

„Žádáme případné svědky, kteří tohoto muže mohli zahlédnout, aby se přihlásili na nejbližší policejní služebnu nebo zavolali na tísňovou linku 158,” uzavřela za policii Ludmila Knopová.