Rajnoha z Habartic na Liberecku, se současným pobytem v Jablonci nad Nisou, kde žije u přítelkyně, nemá lehký život. Jablonec musel opustit a je ubytován v liberecké vazební věznici.

Účet za převádění
Zajímavé je, že ačkoliv Rajnoha chtěl, aby nebyl vydán do SRN, přesto si ponechal po rozsudku lhůtu pro případné odvolání.
Němci chtěli Karla Rajnohu do Spolkové republiky Německo k výkonu trestu odnětí svobody v trvání deseti měsíců, který mu byl uložen rozsudkem Okresního soudu v Görlitz 17. 8. 2005.

Rajnoha byl uznán vinným z trestného činu převádění cizinců ve spolupachatelství. S Josefem Matoulkou a pravděpodobně s dalšími spolupachateli poskytl pomoc čtyřem Číňanům k nedovolenému překročení státní hranice na německé území. Číňané překročili hranici z Čech do Saska 25. 2. 2005 kolem 16.00 hod. v oblasti obce Oybin. Rajnoha poskytl Matoulkovi osobní auto značky Lancia, aby jeho kolega Číňany převezl do německého vnitrozemí.

Němci toužili, aby si Rajnoha trest odpykal u nich, proto o to požádali v evropském zatýkacím rozkazu Státního zastupitelství v Görlitz ze dne 11. 10. 2007. Před ústeckým krajským soudem ale Rajnoha žádal, aby zbytek trestu mohl odsedět v české věznici. Má štěstí, že se mu do trestu započítává to, co odseděl ve vazbě v SRN, čili 128 dnů.

Rajnoha je státním občanem ČR, má zde i trvalý pobyt, takže mohl požádat, aby si trest odseděl zde. Ústecký krajský soud mu vyhověl.
Zároveň senát krajského soudu rozhodl, že trest zůstává odsouzenému bez přeměny z německého trestu na český odpovídající českému trestnímu právu. Změna nebyla potřeba, protože za stejný trestný čin by před českým soudem měl nárok sedět ve vězení od půl roku do tří let, desetiměsíční trest ze SRN je srovnatelný s českým a proto není potřeba, aby byl trest upraven.

Bohatý rejstřík
Rajnoha je znám policejním a soudním orgánům na české i německé straně hranic. Před soudem uvedl, že byl odsouzen dvakrát.
U soudu se s tím ale nespokojili, protože trestní senát měl poněkud jiné podklady a četly se proto jeho české i německé hříchy.

V roce 1982 dostal peněžitý trest v SRN za krádež, podruhé v roce 1982 byl souzen v SRN za řízení auta bez řidičáku, v roce 1987 byl odsouzen v SRN za výrobu omamných látek, v roce 1994 byl přistižen při nedovoleném obchodování s omamnými látkami, naštěstí pro něho se jednalo o obchodování jenom ve velmi malém množství, v roce 2005 byl odsouzen za spolupráci při převádění Číňanů do SRN.

V roce 1993 stál před českým soudem kvůli převážení zboží přes hranice, v roce 2003 byl souzen pro podvod. Letos v červnu byl odsouzen za vydírání, zatím nepravomocně, k 18 měsícům vězení.